Umów się na wizytę

tel.: 724 587 680

e-mail: poradnia@sfera-zdrowia.pl

Start Catering dietetyczny Rodzaje diet

Dieta 1000 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal.

Diety te przez specjalistów uznawane są za jedne z najzdrowszych diet odchudzających, ponieważ ich głównym założeniem jest zmniejszenie dziennej dawki kalorii, jaka powinna zostać dostarczona organizmowi. Różnią się one od „cudownych diet" z kolorowych czasopism szczególnie tym, że dostarczają do organizmu wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Dzięki zastosowaniu tych diet’ uzyskujemy ujemny bilans energetyczny, który umożliwia zrzucenie ok. 1 kg w ciągu tygodnia.

Więcej…

Dieta 2000 kcal i 2500 kcal

Diety o takiej kaloryczności przeznaczone są przede wszystkim dla ludzi aktywnych fizycznie, młodzieży w okresie dorastania, a także osób otyłych. Dzięki nim można zrzucić ok. 0,5-1,0 kg tygodniowo. Korzystne jest połączenie tej diety z regularnym wysiłkiem fizycznym. Stosowanie tych diet i zdrowy tryb życia umożliwiają utrzymanie prawidłowej masy ciała. Diety takie zalecane są także osobom, które schudły stosując diety niskokaloryczne i chcą zapobiec powstaniu efektu jo-jo.

Więcej…

Dieta ketogeniczna – adaptacja i redukcja Jedz tłuszcz! Spalaj tłuszcz!

Założenia diety ketogenicznej opierają się w głównej mierze na spożywaniu odpowiedniej ilości tłuszczów, węglowodanów i białek. W standardowej, codziennej diecie większości z nas węglowodany stanowią 50 proc., białka 15 proc., a tłuszcze 35 proc. wszystkich spożytych posiłków. W diecie ketogenicznej te proporcje są diametralnie różne. Dieta ketogenna zakłada jedzenie posiłków, w których aż 80-90 proc. stanowią tłuszcze, a pozostałą część, czyli 10-20 proc. węglowodany i białko. U osób niebędących na diecie to węglowodany stanowią główne źródło energii. W organizmach osób na diecie ketogenicznej węglowodanów jest niewiele, więc źródło energii jest niewystarczające. Organizm zaczyna więc szukać alternatywnych źródeł, którym stają się tłuszcze

Więcej…