Umów się na wizytę

tel.: 724 587 680

e-mail: poradnia@sfera-zdrowia.pl

Start Poradnia dietetyczna

Programy dietetyczne

Oferta skierowana do osób, które mają problemy z chorobami takimi jak: nadwaga, otyłość, cukrzyca, hipercholesterolemia itp. Leczenie dietetyczne w takich przypadkach wymaga kilkutygodniowej lub nawet kilkumiesięcznej współpracy dietetyka z pacjentem.

Programy dietetyczne, które ustalam dla swoich pacjentów opierają się o racjonalne zasady odżywiania zalecane przez Instytut żywności i żywienia w Warszawie.

Nie stosuję "diet cud" które można znaleźć w kolorowych pismach, gdyż udowodniono, że zbyt szybka utrata masy ciała to prawie pewny efekt jo-jo i kłopoty zdrowotne. Uważam, że przy ścisłej współpracy dietetyka z pacjentem możliwe jest osiżgnięcie zamierzonych celów leczenia dietetycznego.

Planując programy dietetyczne dla swoich pacjentów zawsze uwzględniam:
  • potrzeby fizjologiczne ustroju - wiek, płeć
  • stan zdrowia pacjenta (przewlekłe schorzenia, dolegliwości)
  • upodobania smakowe
  • zwyczaje, nawyki żywieniowe
  • aktywność fizyczną

Stały kontakt z dietetykiem pozwala na modyfikację diety w zależności od różnych sytuacji życiowych (przyjęcia rodzinne, bankiety, choroba, urlop).

Opieka dietetyczna nie polega tylko na ułożeniu odpowiednio skomponowanej diety, ale również uczy przygotowywania posiłków dietetycznych, modyfikacji potraw które lubimy, oraz samodzielnej zmiany jadłospisu (w przypadku braku jakiegokolwiek składnika).